Drużyny:

Legia U-15 - sezon 2023/24

W sezonie 2023/24 w rozgrywkach kadetów występują dwie drużyny Legii Warszawa. Legioniści rozgrywają swoje mecze domowe w hali XXI LO im. Hugo Kołłątaja przy ul. Grójeckiej 93 w Warszawie.


LEGIA WARSZAWA

Skład zespołu:

Rozgrywający: Miloš Kovčin, Franciszek Chyliński, Jakub Łuba,  Piotr Sawicki, Jan Szymański
Rzucający: Riccardo Baldan, Jakub Bogulas, Maciej Cylkowski, Michał Radkiewicz, Jakub Rochalski, Krzysztof Sadek, Maciej Żaglewski
Skrzydłowi: Adam Cegiełka, Wojciech Dudek, Wojciech Kaczorowski, Julian Pyszczek, Aaron Rusike, Xavier Szwarnowski, Michał Todorski, Antoni Warda
Środkowi: Kacper Jasiński, Dmytro Khrutskyi

Sztab szkoleniowy:
Trener: Zoran Trivan
Asystent: Anna Biskup


Terminarz Legii Warszawa:

I etap: faza grupowa, grupa D:

01.10.2023 14:00 | Legia Warszawa - Polonia II Warszawa     96:47
14.10.2023 10:00 | Energa Basket Warszawa - Legia Warszawa    46:75
22.10.2023 14:00 | Legia Warszawa - Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom     58:76
28.10.2023 12:30 | SPEED sport Basketball Academy - Legia Warszawa     33:171
05.11.2023 10:00 | Polonia II Warszawa - Legia Warszawa     38:99
08.12.2023 20:00 | Legia Warszawa - Energa Basket Warszawa     83:62
09.12.2023 11:00 | Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom - Legia Warszawa     84:66
                             Legia Warszawa - SPEED sport Basketball Academy

Tabela rozgrywek znajduje się TUTAJ.


Legioniści, z bilansem 5-2, zajęli II miejsce w grupie D rozgrywek i aby awansować do II etapu (o miejsca 1-8) musieli rozegrac baraż.


Etap II: Baraż o awans do kolejnego etapu (mecz i rewanż):

17.12.2023 14:00 | Legia Warszawa - MKS Grochovia Animales 73:58
22.12.2023 18:00 | MKS Grochovia Animales - Legia Warszawa 80:71

 

Etap III: o miejsca 1-8

24.02.2024 18:00     Legia Warszawa  - Akademia Koszykówki Komorów     58:108
05.03.2024 20:45     UKS Probasket MOSiR Mińsk Mazowiecki - Legia Warszawa      83:70
08.03.2024 17:30     Akademia Koszykówki Komorów - Legia Warszawa     94:52
10.03.2024 15:00     Legia Warszawa  - UKS Probasket MOSiR Mińsk Mazowiecki     67:80
12.03.2024 18:30     Legia Warszawa  - PGE AK „Młode Żubry” Białystok     81:98
13.03.2024 18:30     PGE AK „Młode Żubry” Białystok - Legia Warszawa      96:54

Z bilansem 0-6 legioniści zajęli VI miejsce w tabeli grupy E (o miejsca 1-8 strefy mazowieckiej) i zagrają dwumecz o VII miejsce w rozgrywkach.

 

O VII miejsce (mecz i rewanż):

24.03.2024 17:30   ISETIA-AZS UW MBA Warszawa - Legia Warszawa 76:79
07.04.2024 14:00   Legia Warszawa - ISETIA-AZS UW MBA Warszawa    83:83

 

Legioniści zajęli VII miejsce w rozgrywkach strefy mazowieckiej

---------------------------------------------------------

 LEGIA II WARSZAWA

Skład zespołu:

Rozgrywający: Miloš Kovčin, Franciszek Chyliński, Jakub Łuba,  Piotr Sawicki, Jan Szymański
Rzucający: Riccardo Baldan, Jakub Bogulas, Maciej Cylkowski, Michał Radkiewicz, Jakub Rochalski, Krzysztof Sadek, Maciej Żaglewski, Jan Wołoszun, Mikołaj Włodek
Skrzydłowi: Adam Cegiełka, Jan Jackowski, Julian Pyszczek, Aaron Rusike, Xavier Szwarnowski, Michał Todorski, Antoni Warda, Jakub Raszkowski, Mateusz Witak
Środkowi: Kacper Jasiński, Dmytro Khrutskyi,

Sztab szkoleniowy:
Trener: Zoran Trivan
Asystent: Anna Biskup

 
Terminarz Legii II Warszawa:

I etap, faza grupowa, grupa C (poza konkursem):

01.10.2023 17:30 | Isetia-AZS UW MBA Warszawa - Legia II Warszawa     56:55
08.10.2023 19:00 | Legia II Warszawa - Polonia I Warszawa     67:55
14.10.2023 13:45 | Akademia Koszykówki Komorów - Legia II Warszawa     102:70
22.10.2023 19:00 | Legia II Warszawa - Wisła Płock Basketball     85:56
05.11.2023 19:00 | Legia II Warszawa - ISETIA-AZS UW MBA Warszawa     97:78
27.11.2023 19:30 | Polonia I Warszawa - Legia II Warszawa    64:45
03.12.2023 19:00 | Legia II Warszawa - Akademia Koszykówki Komorów     42:88
16.12.2023 18:30 | Wisła Płock Basketball - Legia II Warszawa     50:68

Tabela rozgrywek znajduje się TUTAJ.

Legia II Warszawa (grająca poza konkursem), z bilansem 4-4 zajęła II miejsce w grupie C.

 

Grupa G, o miejsca 9-18:

04.02.2024 19:00  Legia II Warszawa - Brwinowska Akademia Koszykówki     76:68
11.02.2024 12:00  Akademia Młodych Dzików Ochota II Warszawa - Legia II Warszawa  102:51
25.02.2024 10:00  Brwinowska Akademia Koszykówki - Legia II Warszawa     86:67
03.03.2024 15:00  Legia II Warszawa - Akademia Młodych Dzików Ochota II Warszawa  69:75

14.04.2024 19:00     Legia II Warszawa - UKS Jedynka Marki     76:60
24.04.2024 18:00     UKS Jedynka Marki - Legia II Warszawa

Z bilansem 4-4 legioniści zajęli III miejsce w grupie G  (o miejsca 9-18 strefy mazowieckiej).

------------------------------------------------------

REGULAMIN ROZGRYWEK



Rozgrywki będą prowadzone w następujących etapach:
- I etap: drużyny rozgrywają mecze w 4 grupach – każdy z każdym; mecz i rewanż. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do III etapu.
- II etap: drużyny z miejsc 2 i 3 grają dwumecz A2-B3, B2-C3, C2-D3, D2-A3; pierwszy mecz u drużyny niżej rozstawionej; zwycięzcy awansują do III etapu.
- III etap: dwie grupy – miejsca 1-8: grupa E: A1, D1 oraz zwycięzcy par grający w grupach B i C; grupa F: B1, C1 oraz zwycięzcy par grający w grupach A i D; każdy z każdym; mecz i rewanż.
- IV etap: drużyny z miejsc 2 i 3 grają dwumecz E2-F3, F2-E3; pierwszy mecz u drużyny niżej rozstawionej; zwycięzcy awansują do turnieju o rozstawienie.
- V etap: turniej o rozstawienie.

Drużyny, które nie awansują do grup o miejsca 1-8 będą dogrywać mecze między sobą. System zostanie podany przed rozpoczęciem III etapu.

NAJBLIŻSZY MECZ
  • Orlen Basket Liga
    20.04.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    27.04.2024

    ?

    ?
OSTATNI MECZ
  • Orlen Basket Liga
    22.09.2023

    90

    72
  • Basketball Champions League
    26.09.2023

    70

    59
  • Basketball Champions League
    28.09.2023

    66

    74
  • Orlen Basket Liga
    06.10.2023

    82

    80
  • Orlen Basket Liga
    11.10.2023

    61

    62
  • Orlen Basket Liga
    14.10.2023

    81

    87
  • FIBA Europe Cup
    18.10.2023

    85

    62
  • Orlen Basket Liga
    21.10.2023

    71

    53
  • FIBA Europe Cup
    25.10.2023

    77

    86
  • Orlen Basket Liga
    28.10.2023

    87

    67
  • FIBA Europe Cup
    01.11.2023

    90

    79
  • Orlen Basket Liga
    04.11.2023

    91

    84
  • FIBA Europe Cup
    08.11.2023

    85

    89
  • Orlen Basket Liga
    11.11.2023

    77

    69
  • FIBA Europe Cup
    15.11.2023

    74

    63
  • Orlen Basket Liga
    18.11.2023

    87

    78
  • FIBA Europe Cup
    22.11.2023

    93

    74
  • Orlen Basket Liga
    25.11.2023

    86

    103
  • Orlen Basket Liga
    01.12.2023

    83

    81
  • FIBA Europe Cup
    06.12.2023

    100

    90
  • Orlen Basket Liga
    10.12.2023

    82

    98
  • FIBA Europe Cup
    13.12.2023

    111

    72
  • Orlen Basket Liga
    16.12.2023

    89

    96
  • Orlen Basket Liga
    26.12.2023

    74

    76
  • Orlen Basket Liga
    30.12.2023

    75

    92
  • Orlen Basket Liga
    03.01.2024

    71

    92
  • FIBA Europe Cup
    10.01.2024

    93

    84
  • Orlen Basket Liga
    13.01.2024

    96

    86
  • Orlen Basket Liga
    19.01.2024

    94

    84
  • FIBA Europe Cup
    24.01.2024

    66

    77
  • Orlen Basket Liga
    28.01.2024

    89

    78
  • FIBA Europe Cup
    31.01.2024

    77

    101
  • Orlen Basket Liga
    04.02.2024

    88

    96
  • FIBA Europe Cup
    07.02.2024

    86

    99
  • Orlen Basket Liga
    11.02.2024

    104

    102
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    15.02.2024

    112

    83
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    17.02.2024

    96

    81
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    18.02.2024

    94

    71
  • Orlen Basket Liga
    02.03.2024

    70

    83
  • FIBA Europe Cup
    06.03.2024

    83

    64
  • Orlen Basket Liga
    09.03.2024

    70

    85
  • FIBA Europe Cup
    13.03.2024

    81

    53
  • Orlen Basket Liga
    17.03.2024

    71

    82
  • Orlen Basket Liga
    22.03.2024

    93

    86
  • Orlen Basket Liga
    29.03.2024

    100

    105
  • Orlen Basket Liga
    09.04.2024

    68

    97
  • Orlen Basket Liga
    14.04.2024

    84

    85
  • Energa Basket Liga
    07.10.2018

    67

    81
Tabela EBL
Drużyna Mecze Punkty
1.Trefl Sopot2849
2.Anwil Włocławek2748
3.King Szczecin2846
4.Arged BM Stal Ostrów Wlkp.2845
5.Legia Warszawa2845
6.Polski Cukier Start Lublin2844
pełna tabela

Sponsor Strategiczny
Partner strategiczny
Partner główny
Sponsor
Sponsor główny Akademii
Partner Tytularny drużyn II ligi, U19 i U17
Sponsor Strategiczny projektów młodzieżowych
Sponsor Strategiczny Programu Rozwoju Koszykarskich Talentów
Partner Wydarzeń
Partnerzy

Patrner techniczny
Partnerzy medialni


Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Legia Warszawa Koszykówka