Drużyny:

Legia II - sezon 2023/24

W sezonie 2023/24 zespół Profbud Legii Warszawa występuje w grupie B II ligi organizowanej przez Polski Związek Koszykówki. Legioniści są najmłodszym zespołem występującym we wspomnianej grupie rozgrywek. Swoje mecze domowe rozgrywają w hali OSir Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 w Warszawie.

PROFBUD LEGIA WARSZAWA

Skład zespołu:
Rozgrywający: Filip Maciejewski, Jakub Gomółka, Franciszek Heymer, Tymon Nowak
Rzucający:  Marcin Wieluński, Bartosz Kurowski, Łukasz Mordyński, Jakub Piętowski
Skrzydłowi: Kacper Gawroński, Kamil Kisiel, Eryk Frużyński, wojciech Jasiewicz, Wojciech Milewski,
Środkowi: Adam Linowski, Julian Dąbrowski, Maksymilian Kurowski

Sztab szkoleniowy:
Trener: Tomasz Wakulski
Trener przygotowania motorycznego: Robert Stańko

 

 

Terminarz spotkań Profbud Legii Warszawa w sezonie 2023/24 II ligi:

1. kolejka - 23.09, godz. 17:00 | Legion Legionowo - Profbud Legia Warszawa 64:85
2. kolejka - 30.09, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa – Enea Żubry Chorten Białystok  81:104
3. kolejka - 04.10, godz. 19:45 | MKS Ochota Warszawa - Profbud Legia Warszawa  68:90
5. kolejka - 13.10, godz. 20:00 | Profbud Legia Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 73:80
6. kolejka - 18.10, godz. 19:15 | Isetia Białołęka Warszawa - Profbud Legia Warszawa 84:70
7. kolejka - 25.10, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Znicz Basket Pruszków  89:82
8. kolejka - 29.10, godz. 18:00 | Sokół Grupa Avista Ostrów Maz. - Profbud Legia Warszawa  70:67
4. kolejka - 06.11, godz. 19:00 | Lublinianka KUL Lublin - Profbud Legia Warszawa  69:60 po dog.
10. kolejka - 15.11, godz. 19:00 | Energa Basket Warszawa - Profbud Legia Warszawa  104:62
11. kolejka - 19.11, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - Start II Lublin   65:74
9. kolejka - 22.11, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Speed sport Zec Byki Wołomin  74:86
12. kolejka - 26.11, godz. 19:00 | Księżak Łowicz  - Profbud Legia Warszawa  90:80
13. kolejka - 02.12, godz. 15:00 | Profbud Legia Warszawa - Kolejarz Basket Radom  72:69
14. kolejka - 09.12, godz. 17:30 | Bank Spółdzielczy Probasket Mińsk Maz. - Profbud Legia Warszawa  98:103
15. kolejka - 20.12, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - UKS Trójka Żyrardów  100:72
16. kolejka - 06.01, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - Legion Legionowo  75:76
17. kolejka - 17.03, godz. 14:00 | Enea Żubry Chorten Białystok - Profbud Legia Warszawa
18. kolejka - 17.01, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - MKS Ochota Warszawa  97:73
19. kolejka - 21.01, godz. 15:00 | Profbud Legia Warszawa - Lublinianka KUL Lublin  61:88
20. kolejka - 27.01, godz. 20:00 | Tur Basket Bielsk Podlaski - Profbud Legia Warszawa 101:70
21. kolejka - 31.01, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Isetia Białołęka Warszawa  90:85
22. kolejka - 07.02, godz. 20:00 | Znicz Basket Pruszków - Profbud Legia Warszawa  82:41
23. kolejka - 10.02, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Sokół Grupa Avista Ostrów Maz.  89:74
24. kolejka - 14.02, godz. 19:00 | Speed sport Zec Byki Wołomin - Profbud Legia Warszawa  93:81
25. kolejka - 17.02, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - Energa Basket Warszawa  64:100
26. kolejka - 25.02, godz. 19:00 | Start II Lublin - Profbud Legia Warszawa  74:71
27. kolejka - 02.03, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - Księżak Łowicz  71:79
28. kolejka - 10.03, godz. 18:00 | Kolejarz Basket Radom - Profbud Legia Warszawa  90:82
29. kolejka - 16.03, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - Bank Spółdzielczy Probasket Mińsk Maz.  100:55
30. kolejka - 23.03, godz. 14:00 | Trójka Żyrardów - Profbud Legia Warszawa  78:85

 

Tabela rozgrywek znajduje się TUTAJ.

Z bilansem 11-19 legioniści zakończyli sezon zajmując 10. miejsce w tabeli grupy B II ligi.

----------------------------------------------

SYSTEM ROZGRYWEK

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-16 kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-64. Drużyny, które zajmą dwa
ostatnie miejsca w każdej z grup tracą prawo gry w rozgrywkach II ligi.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – mecz i rewanż (1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy - gospodarzem 1 meczu jest drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli. Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32.

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - D4/D5
para 2: B1/B8 - C4/C5
para 3: D1/D8 - A4/A5
para 4: C1/C8 - B4/B5
para 5: A2/A7 - D3/D6
para 6: B2/B7 - C3/C6
para 7: D2/D7 - A3/A6
para 8: C2/C7 - B3/B6

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16.

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 7
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 5

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8.

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują
prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).

V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)

grają pokonani w półfinałach

Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

NAJBLIŻSZY MECZ
  • Orlen Basket Liga
    20.04.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    27.04.2024

    ?

    ?
OSTATNI MECZ
  • Orlen Basket Liga
    22.09.2023

    90

    72
  • Basketball Champions League
    26.09.2023

    70

    59
  • Basketball Champions League
    28.09.2023

    66

    74
  • Orlen Basket Liga
    06.10.2023

    82

    80
  • Orlen Basket Liga
    11.10.2023

    61

    62
  • Orlen Basket Liga
    14.10.2023

    81

    87
  • FIBA Europe Cup
    18.10.2023

    85

    62
  • Orlen Basket Liga
    21.10.2023

    71

    53
  • FIBA Europe Cup
    25.10.2023

    77

    86
  • Orlen Basket Liga
    28.10.2023

    87

    67
  • FIBA Europe Cup
    01.11.2023

    90

    79
  • Orlen Basket Liga
    04.11.2023

    91

    84
  • FIBA Europe Cup
    08.11.2023

    85

    89
  • Orlen Basket Liga
    11.11.2023

    77

    69
  • FIBA Europe Cup
    15.11.2023

    74

    63
  • Orlen Basket Liga
    18.11.2023

    87

    78
  • FIBA Europe Cup
    22.11.2023

    93

    74
  • Orlen Basket Liga
    25.11.2023

    86

    103
  • Orlen Basket Liga
    01.12.2023

    83

    81
  • FIBA Europe Cup
    06.12.2023

    100

    90
  • Orlen Basket Liga
    10.12.2023

    82

    98
  • FIBA Europe Cup
    13.12.2023

    111

    72
  • Orlen Basket Liga
    16.12.2023

    89

    96
  • Orlen Basket Liga
    26.12.2023

    74

    76
  • Orlen Basket Liga
    30.12.2023

    75

    92
  • Orlen Basket Liga
    03.01.2024

    71

    92
  • FIBA Europe Cup
    10.01.2024

    93

    84
  • Orlen Basket Liga
    13.01.2024

    96

    86
  • Orlen Basket Liga
    19.01.2024

    94

    84
  • FIBA Europe Cup
    24.01.2024

    66

    77
  • Orlen Basket Liga
    28.01.2024

    89

    78
  • FIBA Europe Cup
    31.01.2024

    77

    101
  • Orlen Basket Liga
    04.02.2024

    88

    96
  • FIBA Europe Cup
    07.02.2024

    86

    99
  • Orlen Basket Liga
    11.02.2024

    104

    102
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    15.02.2024

    112

    83
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    17.02.2024

    96

    81
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    18.02.2024

    94

    71
  • Orlen Basket Liga
    02.03.2024

    70

    83
  • FIBA Europe Cup
    06.03.2024

    83

    64
  • Orlen Basket Liga
    09.03.2024

    70

    85
  • FIBA Europe Cup
    13.03.2024

    81

    53
  • Orlen Basket Liga
    17.03.2024

    71

    82
  • Orlen Basket Liga
    22.03.2024

    93

    86
  • Orlen Basket Liga
    29.03.2024

    100

    105
  • Orlen Basket Liga
    09.04.2024

    68

    97
  • Orlen Basket Liga
    14.04.2024

    84

    85
  • Energa Basket Liga
    07.10.2018

    67

    81
Tabela EBL
Drużyna Mecze Punkty
1.Trefl Sopot2849
2.Anwil Włocławek2748
3.King Szczecin2846
4.Arged BM Stal Ostrów Wlkp.2845
5.Legia Warszawa2845
6.Polski Cukier Start Lublin2844
pełna tabela

Sponsor Strategiczny
Partner strategiczny
Partner główny
Sponsor
Sponsor główny Akademii
Partner Tytularny drużyn II ligi, U19 i U17
Sponsor Strategiczny projektów młodzieżowych
Sponsor Strategiczny Programu Rozwoju Koszykarskich Talentów
Partner Wydarzeń
Partnerzy

Patrner techniczny
Partnerzy medialni


Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Legia Warszawa Koszykówka