Finały U-19: Profbud Legia 69:81 WKK Wrocław

Autor: Marcin Bodziachowski fot. Marcin Bodziachowski
2023-03-02 11:30:09

W drugim dniu mistrzostw Polski do lat 19 w Sopocie, zespół Profbud Legii Warszawa przegrał z WKK Wrocław 69:81 i stracił szansę na zdobycie medalu. Legioniści jutro, w ostatnim meczu fazy grupowej turnieju finałowego, zagrają ze Śląskiem.

Wrocławianie mieli zdecydowanie lepszą skuteczność za 3 punkty. W pierwszej połowie legioniści trafili tylko jedną "trójkę" na... 15 prób. Mimo to do przerwy przewaga wrocłąwian wynosiła tylko osiem punktów i wynik spotkania cały czas był otwarty. Początek trzeciej kwarty pokazał, że Legia w tym meczu może powalczyć - udało się zmniejszyć straty do czterech punktów (36:40). Niestety później nasi gracze znów zaczęli forsować rzuty z dystansu, które podobnie jak w pierwszej połowie, nie "siedziały". Później legioniści zmienili rozwiązania w ataku i zaczęli rzucać za 2, co w efekcie pozwoliło ponownie zmniejszyć straty do dwóch punktów (46:48) na 2,5 min. przed końcem III kwarty. Pół minuty później warszawiacy doprowadzili do remisu, ale w kolejnej akcji WKK trafiło (po raz dziewiąty w meczu) za 3. Tym razem do nasz zespół miał przewagę w zdobywaniu punktów ze strefy podkoszowej, a rywalizacja na tablicach była wyrównana, w przeciwieństwie do środowego meczu z Basketem Poznań. W ostatniej akcji trzeciej kwarty nasz zespół zaliczył przechwyt (Kurowski), a punkty wsadem zdobył Antoni Siewruk. Na 10 minut przed końcem spotkania, wrocławianie prowadzili 55:50.

Początek czwartej kwarty należał niestety do WKK - w ciągu trzech minut powiększyli przewagę do dwunastu punktów (64:52). Na parkiet wprowadzony grający znacznie mniej Błażej Czapla, który spisywał się bardzo przyzwoicie i dobrze znajdował kolegów z drużyny, a kiedy sam trafił z dystansu, przewaga WKK znów zmalała poniżej 10 pkt. (67:58). Legia walczyła o korzystny wynik do samego końca, regularnie utrzymując dystans 8-9 punktów do rywala. Aby zmniejszyć straty jeszcze bardziej cały czas jednak czegoś brakowało - albo punktów w szybkim ataku, albo zbiórki na własnej tablicy po niecelnym rzucie wrocławian. Na półtorej minuty przed końcem, po trójce Gawrońskiego było 76:69 na korzyść WKK, a chwilę później nasi gracze zaliczyli przechwyt, lecz kolejna próba Gawrońskiego z dystansu była już niecelna. Ostatecznie WKK zwyciężył 81:69 i zapewnił sobie awans do półfinału MP U-19. MVP spotkania wybrany został Maksymilian Wilczek z WKK.

W piątek o 12:30 legioniści zagrają ostatni mecz fazy grupowej ze Śląskiem Wrocław.

WKK Wrocław 81:69 (19:16, 19:14, 17:20, 26:19) Profbud Legia Warszawa
WKK: Maciej Zabłocki 19 (5), Maksymilian Wilczek 17 (1), Mikołaj Kowalczyk 13 (2),  Aleksy Walczak 11, Patryk Rosołowski (k) 9 (2), Kamil Kubiak 7, Joshua Ashaolu 3 (1), Maksymilian Karwik 2, Jakub Galewski 0, Konrad Rychlik 0, Karol Prochorowicz 0, Tymoteusz Twarowski -.
trener: P. Gliniak, as. M. Ochman

Legia: Antoni Siewruk 19 (2), Kacper Gawroński 17 (2), Janusz Ratowski 15 (1), Eryk Gąsiński (k) 7 (1), Aleksander Kornacki 4, Błażej Czapla 3 (1), Wojciech Milewski 2, Jakub Gomółka 2, Bartosz Kurowski 0, Julian Dąbrowski 0, Kacper Kieliszek -, Marcel Książek -.
trener: Maciej Jamrozik, as. Łukasz Łoboda